SimpleSAMLphp 1.15 - en to eu translation catalogue (396 entries)

en: {admin:metadata_saml20-idp}
eu: SAML 2.0 IdP Metadatuak

en: {errors:descr_WRONGUSERPASS}
eu: Ez dago erabiltzailerik adierazitako identifikadorearekin, edo adierazitako pasahitza okerra da.  Mesedez, berrikusi ezazu erabiltzaile-identifikadorea eta saia zaiztez berriro.

en: {logout:failed}
eu: Saioa ixteko prozesuak huts egin du

en: {status:attributes_header}
eu: Atributuak

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-sp-remote}
eu: SAML 2.0 Zerbitzu hornitzailea (Urrunekoa)

en: {errors:descr_NOCERT}
eu: Kautotze okerra: zure nabigatzaileak ez du bidali ziurtagiririk

en: {errors:title_PROCESSASSERTION}
eu: Errorea IdP-tik datorren erantzuna prozesatzean

en: {errors:title_NOSTATE}
eu: Egoera informazioa galdua

en: {login:username}
eu: Erabiltzaile-izena

en: {errors:title_METADATA}
eu: Errorea metadatuak kargatzean

en: {admin:metaconv_title}
eu: Metadatuak aztertu

en: {admin:cfg_check_noerrors}
eu: Ez da errorerik aurkitu

en: {errors:descr_LOGOUTINFOLOST}
eu: Saioa ixteko eragiketari buruzko informazioa galdu da. Irten nahi duzun zerbitzura itzuli eta saioa berriz ixten saitu behar duzu. Saioa ixteko informazioa denbora mugatu batean gordetzen da, orokorrean saio ixteko eragiketak iraun beharko lukeen denbora baino gehiago, beraz errore hau konfigurazioan erroreren bat jazo delako gerta liteke. Errorea etengabea bada, jar zaitez harremanetan zerbitzuaren hornitzailearekin.

en: {disco:previous_auth}
eu: Lehenago, hemen kautotzea hautatu duzu

en: {admin:cfg_check_back}
eu: Itzuli fitxategien zerrendara

en: {errors:report_trackid}
eu: Mesedez, errore honen berri ematen baduzu, mantendu ezazu jarraipen zenbaki hau, honek sistemaren administratzaileak dituen erregistroetan zure saioa aurkitzea ahalbidetzen baitu:

en: {login:change_home_org_title}
eu: Zure jatorrizko erakundea aldatu

en: {errors:descr_METADATANOTFOUND}
eu: Ezin da aurkitu metadaturik %ENTITYID%-(a)rentzat

en: {admin:metadata_metadata}
eu: Metadatuak

en: {errors:report_text}
eu: Nahi izanez gero, zure helbide elektronikoa adierazi ezazu, administratzaileak zurekin harremanetan jar daitezen, eta zure arazoaren datu gehigarriak eskura ditzaten:

en: {errors:report_header}
eu: Erroreen berri eman

en: {login:change_home_org_text}
eu: <b>%HOMEORG%</b> hautatu duzu zure jatorrizko erakunde bezala. Informazio hau okerra bada beste bat hautatu dezakezu.

en: {errors:title_PROCESSAUTHNREQUEST}
eu: Errorea zerbitzu hornitzailearen eskaera prozesatean

en: {errors:descr_PROCESSASSERTION}
eu: Ezin izan da identitatearen hornitzaileak bidalitako erantzuna onartu.

en: {errors:debuginfo_header}
eu: Arazketa informazioa

en: {admin:debug_sending_message_msg_text}
eu: Arazketa moduan egonez gero, bidaltzera zoazen mezuaren edukia ikusiko duzu:

en: {errors:descr_RESPONSESTATUSNOSUCCESS}
eu: Idp-ak errore batekin erantzun dio eskaerari. (SAML erantzunean egoera kodea ez da arrakastatsua izan)

en: {admin:metadata_shib13-idp}
eu: Shib 1.3 IdP Metadatuak

en: {login:help_text}
eu: Zeinen txarto! - Zure erabiltziale-izena eta pasahitza gabe ezin zara identifikatu ezta zerbitzuan sartu ere. Agian bada norbait lagun diezazukeena. Jar zaitez harremanetan erakundeko laguntza zentroarekin!

en: {logout:default_link_text}
eu: Itzuli SimpleSAMLphp instalazio orrira

en: {errors:error_header}
eu: SimpleSAMLphp-en errorea

en: {login:help_header}
eu: Lagundu! Ez dut nire pasahitza gogoratzen.

en: {errors:descr_LDAPERROR}
eu: LDAP erabiltzaileen datu basea da, eta sartzea erabakitzen duzunean beharrezkoa da harekin harremanetan jartzea. Sartze ekintza horretan errore bat jazo da.

en: {errors:descr_METADATA}
eu: Konfigurazio erroreak daude zure SimpleSAMLphp-ren instalazioan. Zerbitzuaren administratzailea bazara, ziurta ezazu metadatuen konfigurazioa zuzena dela.

en: {errors:title_BADREQUEST}
eu: Eskaera oker bat jaso da.

en: {status:sessionsize}
eu: Saioaren tamaina: %SIZE%

en: {logout:title}
eu: Saioa itxita.

en: {admin:metaconv_xmlmetadata}
eu: XML metadatuak

en: {admin:metaover_unknown_found}
eu: Datu hauek ez dira antzeman

en: {errors:title_AUTHSOURCEERROR}
eu: Errorea kautotze jatorrian

en: {login:select_home_org}
eu: Hautatu zure jatorrizko erakundea

en: {logout:hold}
eu: Itxaroten

en: {admin:cfg_check_header}
eu: Konfigurazioa egiaztatu

en: {admin:debug_sending_message_send}
eu: Mezua bidali

en: {status:logout}
eu: Irten

en: {errors:descr_DISCOPARAMS}
eu: Aurkikuntza zerbitzuari bidalitako prametroak ez dira zehaztapenera doitzen.

en: {errors:descr_CREATEREQUEST}
eu: Errore bat jazo da SAML eskaera sortzen saiatzean.

en: {admin:metaover_optional_found}
eu: Hautazko datuak

en: {logout:return}
eu: Itzuli zerbitzura

en: {admin:metadata_xmlurl}
eu: <a href="%METAURL%">xml metadatuekin URL bat</a> eskura dezakezu:

en: {logout:logout_all}
eu: Bai, zerbitzu guztiak

en: {admin:debug_disable_debug_mode}
eu: Arazketa modua desaktibatu daiteke SimpleSAMLphp <tt>config/config.php</tt> konfigurazio orokorreko fitxategian.

en: {disco:select}
eu: Hautatu

en: {logout:also_from}
eu: Zerbitzu hauetan ere kautotuta zaude:

en: {login:login_button}
eu: Saioa hasi

en: {logout:progress}
eu: Saioa ixten...

en: {login:error_wrongpassword}
eu: Erabiltzaile-izena edo pasahitza okerra

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-sp-remote}
eu: Shib 1.3 Zerbitzu hornitzailea (Urrunekoa)

en: {errors:descr_PROCESSAUTHNREQUEST}
eu: IdP honek zerbitzu hornitzaile baten kautotze eskaera jaso du baina errore bat jazo da hau prozesatzen saiatzean.

en: {logout:logout_all_question}
eu: Goian agertzen diren zerbitzu guztietako saioak itxi nahi al dituzu?

en: {errors:title_NOACCESS}
eu: Sarrera zehaztu gabe

en: {login:error_nopassword}
eu: Sarrera orrira zerbait bidali duzu baina, arrazoiren bategatik, pasahitza ez da bidali.Saia zaitez berriro, mesedez.

en: {errors:title_NORELAYSTATE}
eu: RelayState zehaztu gabe

en: {errors:descr_NOSTATE}
eu: Egoera informazioa galdua eta ez dago modurik eskaera berrabiarazteko

en: {login:password}
eu: Pasahitza

en: {errors:debuginfo_text}
eu: Arazketa informazio hau erabilgarria izan daiteke sistemaren administratzailea edo erabiltzailearen arreta zentroarentzat:

en: {admin:cfg_check_missing}
eu: Konfigurazio fitxategian falta diren aukerak

en: {errors:descr_UNHANDLEDEXCEPTION}
eu: Kudeatu gabeko salbuespen bat abiarazi da

en: {general:yes}
eu: Bai

en: {errors:title_CONFIG}
eu: Konfigurazio errorea

en: {errors:title_LOGOUTREQUEST}
eu: Errorea saioa ixteko eskaera prozesatzean

en: {admin:metaover_errorentry}
eu: Metadatu sarrera honetan  errorea

en: {errors:title_METADATANOTFOUND}
eu: Ez dira metadatuak aurkitu

en: {login:contact_info}
eu: Harremanetarako informazioa:

en: {errors:title_UNHANDLEDEXCEPTION}
eu: Kudeatu gabeko salbuespena

en: {status:header_saml20_sp}
eu: SAML 2.0 SP Adibidea

en: {login:error_header}
eu: Eman dituzun datuak okerrak dira

en: {errors:title_USERABORTED}
eu: Kautotzea bertan behera utzia

en: {logout:incapablesps}
eu: Kautotuta zauden zerbitzu bat edo batzuk <i>ez dute uzten saioa ixten</i>. Zure saio guztiak ixten direla ziurtatzeko, <i>zure nabigatzaileko leiho guztiak ixtea</i> gomendatzen da.

en: {admin:metadata_xmlformat}
eu: SAML 2.0 metadatuetako xml formatuan:

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-idp-remote}
eu: SAML 2.0 Identitate hornitzailea (Urrunekoa)

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-idp-hosted}
eu: SAML 2.0 Identitate hornitzailea (Anfitrioia)

en: {admin:metaover_required_found}
eu: Derrigorrezko eremuak

en: {admin:cfg_check_select_file}
eu: Hautatu ezazu egiaztatu beharreko konfigurazio fitxategia:

en: {errors:descr_UNKNOWNCERT}
eu: Kautotze okerra: zure nabigatzaileak bidalitako ziurtagiria ezezaguna da

en: {logout:logging_out_from}
eu: Honako zerbitzu hauen saioak itxi:

en: {logout:loggedoutfrom}
eu: %SP% saioa zuzen itxi da.

en: {errors:errorreport_text}
eu: Errore txostena administratzaileei bidali zaie.

en: {errors:descr_LOGOUTREQUEST}
eu: Errore bat jazo da saioa ixteko eskaera prozesatzean.

en: {logout:success}
eu: Hemen adierazten den zerrendako zerbitzu guztietako saioak zuzen itxi dira

en: {admin:cfg_check_notices}
eu: Oharrak

en: {errors:descr_USERABORTED}
eu: Kautotzea bertan behera utzi du erabiltzaileak

en: {errors:descr_CASERROR}
eu: Errorea CAS zerbitzariarekin komunikatzen saiatzean

en: {general:no}
eu: Ez

en: {admin:metaconv_converted}
eu: Bihurtutako metadatuak

en: {logout:completed}
eu: Amaitua

en: {errors:descr_NOTSET}
eu: Ez da aldatu konfigurazio fitxategiaren pasahitzaren (auth.adminpassword) balio lehenetsia. Mesedez, edita ezazu fitxategia

en: {general:service_provider}
eu: Zerbitzu hornitzailea

en: {errors:descr_BADREQUEST}
eu: Errore bat dago orri honen eskaeran. Arrazoia hau da: %REASON%

en: {logout:no}
eu: Ez

en: {disco:icon_prefered_idp}
eu: [Aukera gogokoena]

en: {general:no_cancel}
eu: Ez, utzi

en: {login:user_pass_header}
eu: Sartu erabiltzaile-izena eta pasahitza

en: {errors:report_explain}
eu: Azal ezazu zer egin duzun errore honetara iristeko...

en: {errors:title_ACSPARAMS}
eu: SAML erantzuna falta da

en: {errors:descr_SLOSERVICEPARAMS}
eu: SingleLogoutService interfazera sartu zara baina ez duzu erantsi  SAML LogoutRequest edo LogoutResponse mezurik

en: {login:organization}
eu: Erakundea

en: {errors:title_WRONGUSERPASS}
eu: Erabiltzaile-izena edo pasahitz okerra

en: {admin:metaover_required_not_found}
eu: Derrigorrezko datu hauek ez dira aurkitu

en: {errors:descr_NOACCESS}
eu: Sarbide puntu hau ez dago gaituta. Egiazta itzazu SimpleSAMLphp-aren konfigurazioan gaitze aukerak.

en: {errors:title_SLOSERVICEPARAMS}
eu: SAML mezua falta da

en: {errors:descr_ACSPARAMS}
eu: Baieztapen kontsumitzailearen interfazera sartu zara baina ez duzu SAML kautotze erantzun bat erantsi.

en: {admin:debug_sending_message_text_link}
eu: Mezu bat bidaltzeari ekingo zaio. Saka ezazu "Mezua bidali" lotura jarraitzeko.

en: {errors:descr_AUTHSOURCEERROR}
eu: Errorea kautotze jatorrian %AUTHSOURCE%. Arrazoia hau da: %REASON%

en: {status:some_error_occurred}
eu: Errore bat jazo da

en: {login:change_home_org_button}
eu: Jatorrizko erakundea hautatu

en: {admin:cfg_check_superfluous}
eu: Konfigurazio fitxategian soberan dauden aukerak

en: {errors:report_email}
eu: E-posta:

en: {errors:howto_header}
eu: Laguntza nola eskuratu

en: {errors:title_NOTSET}
eu: Pasahitzik ez da ezarrii

en: {errors:descr_NORELAYSTATE}
eu: Eskaera honen abiarazleak ez du ematen ondoren nora joan adierazten duen RelayState parametroa

en: {status:header_diagnostics}
eu: SimpleSAMLphp Diagnostikoa

en: {status:intro}
eu: Kaixo, hau SimpleSAMLphp-ren egoera orria da. Hemendik ikus dezakezu zure saioa iraungi den, zenbat denbora geratzen den hau gerta dadin eta zure saioan dauden atributu guztiak.

en: {errors:title_NOTFOUNDREASON}
eu: Ez da orria aurkitu

en: {admin:debug_sending_message_title}
eu: Mezua bidaltzen

en: {errors:title_RESPONSESTATUSNOSUCCESS}
eu: Errore bat jazo da IdP-aren aldetik

en: {admin:metadata_shib13-sp}
eu: Shib 1.3 SP Metadatuak

en: {admin:metaover_intro}
eu: SAML entitate baten xehetasunak ikusteko, klikatu entitatearen goiburua.

en: {errors:title_NOTVALIDCERT}
eu: Ziurtagiri balio gabea

en: {general:remember}
eu: Onespena gogoratu

en: {disco:selectidp}
eu: Hauta ezazu zure identitate hornitzailea

en: {login:help_desk_email}
eu: Bidali posta laguntza teknikoari

en: {login:help_desk_link}
eu: Laguntza teknikoaren orria

en: {errors:title_CASERROR}
eu: CAS Errorea

en: {login:user_pass_text}
eu: Zerbitzu batek kautotu zaitezen eskatzen du. Mesedez, zure erabiltzaile-izena eta pasahitza honako formulario honetan sartu itzazu.

en: {errors:title_DISCOPARAMS}
eu: Eskaera okerra aurkikuntza zerbitzuari

en: {general:yes_continue}
eu: Bai, jarraitu

en: {disco:remember}
eu: Nire hautaketa gogoratu

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-sp-hosted}
eu: SAML 2.0 Zerbitzu hornitzailea (Anfitrioia)

en: {admin:metadata_simplesamlformat}
eu: SimpleSAMLphp formatuko fitxategi batean - beste muturrean SimpleSAMLphp entitate bat erabiltzen ariz gero, erabil ezazu aukera hau:

en: {disco:login_at}
eu: Non identifikatu

en: {errors:title_GENERATEAUTHNRESPONSE}
eu: Ezin izan da kautotze erantzuna sortu

en: {errors:errorreport_header}
eu: Errore txostena bidalita

en: {errors:title_CREATEREQUEST}
eu: Errorea eskaera sortzean

en: {admin:metaover_header}
eu: Ikusi metadatuak

en: {errors:report_submit}
eu: Bidal ezazu errorearen txostena

en: {errors:title_INVALIDCERT}
eu: Ziurtagiri baliogabea

en: {errors:title_NOTFOUND}
eu: Ez da orria aurkitu

en: {logout:logged_out_text}
eu: Saioa itxi da.

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-sp-hosted}
eu: Shib 1.3 Zerbitzu hornitzailea (Anfitrioia)

en: {admin:metadata_cert_intro}
eu: X509 ziurtagiriak PEM formatuan deskargatu.

en: {admin:debug_sending_message_msg_title}
eu: Mezua

en: {errors:title_UNKNOWNCERT}
eu: Ziurtagiri ezezaguna

en: {errors:title_LDAPERROR}
eu: LDAP Errorea

en: {logout:failedsps}
eu: Ezinezkoa da zerbitzu bat edo batzuen saioak ixtea. Zure saio guztiak itxi direla ziurtatzeko, <i>zure web nabigatzailea ixtea</i> gomendatzen da.

en: {errors:descr_NOTFOUND}
eu: Ez da aurkitu adierazi duzun orria. URLa hau da: %URL%

en: {errors:howto_text}
eu: Errore hau jazo izana SimpleSAMLphp-en ezusteko jokaera edo konfigurazio okerra izan da. Jar zaitez harremanetan identifikazio zerbitzu honen administratzailearekin eta bidal iezaiozu lehenagoko errore mezua.

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-idp-hosted}
eu: Shib 1.3 Identitate hornitzailea (Anfitrioia)

en: {errors:descr_NOTVALIDCERT}
eu: Ez duzu baliozko ziurtagiririk aurkeztu

en: {admin:debug_sending_message_text_button}
eu: Mezu bat bidaltzeari ekingo zaio. Saka ezazu "Mezua bidali" botoia jarraitzeko.

en: {admin:metaover_optional_not_found}
eu: Hautazko datu hauek ez dira aurkitu

en: {logout:logout_only}
eu: Ez, %SPS bakarrik

en: {login:next}
eu: Hurrengoa

en: {errors:descr_GENERATEAUTHNRESPONSE}
eu: Identitatearen hornitzaileak errore bat antzeman du kautotze erantzuna sortzean.

en: {disco:selectidp_full}
eu: Mesedez, non kautotu nahi duzun identifikazio hornitzailea hauta ezazu

en: {errors:descr_NOTFOUNDREASON}
eu: Ez da aurkitu adierazi duzun orria. Arrazoia hau da: %REASON% URL hau da: %URL%

en: {errors:title_NOCERT}
eu: Ziurtagiri gabe

en: {errors:title_LOGOUTINFOLOST}
eu: Saioa ixteko informazioa galdu da

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-idp-remote}
eu: Πάροχος Ταυτότητας Shib 1.3 (Απομακρυσμένος)

en: {errors:descr_CONFIG}
eu: Badirudi errore bat jazo dela SimpleSAMLphp-en konfigurazioan

en: {admin:metadata_intro}
eu: Hona hemen SimpleSAMLphp-ak zuretzat sortu dituen metadatuak. Metadatuen dokumentu hau konfidantzazko zure kideei bidal diezaiekezu federazio bat konfiguratzeko.

en: {admin:metadata_cert}
eu: Ziurtagiriak

en: {errors:descr_INVALIDCERT}
eu: Kautotze okerra: Zure nabigatzaileak bidalitako ziurtagiria baliogabea da edo ezin da irakurri

en: {status:header_shib}
eu: Shibboleth Adibidea

en: {admin:metaconv_parse}
eu: Aztertu

en: Person's principal name at home organization
eu: Jatorrizko erakundean pertsonak duen izen nagusia

en: Superfluous options in config file
eu: Konfigurazio fitxategian soberan dauden aukerak

en: Mobile
eu: Mugikorra

en: Shib 1.3 Service Provider (Hosted)
eu: Shib 1.3 Zerbitzu hornitzailea (Anfitrioia)

en: LDAP is the user database, and when you try to login, we need to contact an LDAP database. An error occurred when we tried it this time.
eu: LDAP erabiltzaileen datu basea da, eta sartzea erabakitzen duzunean beharrezkoa da harekin harremanetan jartzea. Sartze ekintza horretan errore bat jazo da.

en: Optionally enter your email address, for the administrators to be able contact you for further questions about your issue:
eu: Nahi izanez gero, zure helbide elektronikoa adierazi ezazu, administratzaileak zurekin harremanetan jar daitezen, eta zure arazoaren datu gehigarriak eskura ditzaten:

en: Display name
eu: Bistaratzeko izena

en: Remember my choice
eu: Nire hautaketa gogoratu

en: Notices
eu: Oharrak

en: Home telephone
eu: Etxeko telefonoa

en: Hi, this is the status page of SimpleSAMLphp. Here you can see if your session is timed out, how long it lasts until it times out and all the attributes that are attached to your session.
eu: Kaixo, hau SimpleSAMLphp-ren egoera orria da. Hemendik ikus dezakezu zure saioa iraungi den, zenbat denbora geratzen den hau gerta dadin eta zure saioan dauden atributu guztiak.

en: Explain what you did when this error occurred...
eu: Azal ezazu zer egin duzun errore honetara iristeko...

en: An unhandled exception was thrown.
eu: Kudeatu gabeko salbuespen bat abiarazi da

en: Invalid certificate
eu: Ziurtagiri balio gabea

en: Service Provider
eu: Zerbitzu hornitzailea

en: Incorrect username or password.
eu: Erabiltzaile-izena edo pasahitza okerra

en: There is an error in the request to this page. The reason was: %REASON%
eu: Errore bat dago orri honen eskaeran. Arrazoia hau da: %REASON%

en: E-mail address:
eu: E-posta:

en: Submit message
eu: Mezua bidali

en: No RelayState
eu: RelayState zehaztu gabe

en: Error creating request
eu: Errorea eskaera sortzean

en: Locality
eu: Herria

en: Unhandled exception
eu: Kudeatu gabeko salbuespena

en: The following required fields was not found
eu: Derrigorrezko datu hauek ez dira aurkitu

en: Download the X509 certificates as PEM-encoded files.
eu: X509 ziurtagiriak PEM formatuan deskargatu.

en: Unable to locate metadata for %ENTITYID%
eu: Ezin da aurkitu metadaturik %ENTITYID%-(a)rentzat

en: Organizational number
eu: Erakundearen zenbakia

en: Password not set
eu: Pasahitzik ez da ezarrii

en: SAML 2.0 IdP Metadata
eu: SAML 2.0 IdP Metadatuak

en: Post office box
eu: Posta-bulegoko ontzia

en: A service has requested you to authenticate yourself. Please enter your username and password in the form below.
eu: Zerbitzu batek kautotu zaitezen eskatzen du. Mesedez, zure erabiltzaile-izena eta pasahitza honako formulario honetan sartu itzazu.

en: CAS Error
eu: CAS Errorea

en: The debug information below may be of interest to the administrator / help desk:
eu: Arazketa informazio hau erabilgarria izan daiteke sistemaren administratzailea edo erabiltzailearen arreta zentroarentzat:

en: Either no user with the given username could be found, or the password you gave was wrong. Please check the username and try again.
eu: Ez dago erabiltzailerik adierazitako identifikadorearekin, edo adierazitako pasahitza okerra da.  Mesedez, berrikusi ezazu erabiltzaile-identifikadorea eta saia zaiztez berriro.

en: Error
eu: Eman dituzun datuak okerrak dira

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Distinguished name (DN) of the person's home organizational unit
eu: Pertsonaren jatorrizko erakundeko antolamendu-unitatearen izen osatua (DN)

en: State information lost
eu: Egoera informazioa galdua

en: The password in the configuration (auth.adminpassword) is not changed from the default value. Please edit the configuration file.
eu: Ez da aldatu konfigurazio fitxategiaren pasahitzaren (auth.adminpassword) balio lehenetsia. Mesedez, edita ezazu fitxategia

en: Converted metadata
eu: Bihurtutako metadatuak

en: Mail
eu: Posta

en: No, cancel
eu: Ez

en: You have chosen <b>%HOMEORG%</b> as your home organization. If this is wrong you may choose another one.
eu: <b>%HOMEORG%</b> hautatu duzu zure jatorrizko erakunde bezala. Informazio hau okerra bada beste bat hautatu dezakezu.

en: Error processing request from Service Provider
eu: Errorea zerbitzu hornitzailearen eskaera prozesatean

en: Distinguished name (DN) of person's primary Organizational Unit
eu: Pertsonaren antolamendu-unitatearen izen osatua (DN)

en: To look at the details for an SAML entity, click on the SAML entity header.
eu: SAML entitate baten xehetasunak ikusteko, klikatu entitatearen goiburua.

en: Enter your username and password
eu: Sartu erabiltzaile-izena eta pasahitza

en: Login at
eu: Non identifikatu

en: No
eu: Ez

en: Home postal address
eu: Etxeko helbidea

en: WS-Fed SP Demo Example
eu: WS-Fed SP Adibidea

en: SAML 2.0 Identity Provider (Remote)
eu: SAML 2.0 Identitate hornitzailea (Urrunekoa)

en: Error processing the Logout Request
eu: Errorea saioa ixteko eskaera prozesatzean

en: Do you want to logout from all the services above?
eu: Goian agertzen diren zerbitzu guztietako saioak itxi nahi al dituzu?

en: Select
eu: Hautatu

en: The authentication was aborted by the user
eu: Kautotzea bertan behera utzi du erabiltzaileak

en: Your attributes
eu: Atributuak

en: Given name
eu: Izena

en: Identity assurance profile
eu: Bermearen profilaren identifikatzailea

en: SAML 2.0 SP Demo Example
eu: SAML 2.0 SP Adibidea

en: Logout information lost
eu: Saioa ixteko informazioa galdu da

en: Organization name
eu: Erakundearen izena

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is unknown
eu: Kautotze okerra: zure nabigatzaileak bidalitako ziurtagiria ezezaguna da

en: You are about to send a message. Hit the submit message button to continue.
eu: Mezu bat bidaltzeari ekingo zaio. Saka ezazu "Mezua bidali" botoia jarraitzeko.

en: Home organization domain name
eu: Jatorrizko erakundearen domeinu izena

en: Go back to the file list
eu: Itzuli fitxategien zerrendara

en: Error report sent
eu: Errore txostena bidalita

en: Common name
eu: Izen arrunta (CN)

en: Please select the identity provider where you want to authenticate:
eu: Mesedez, non kautotu nahi duzun identifikazio hornitzailea hauta ezazu

en: Logout failed
eu: Saioa ixteko prozesuak huts egin du

en: Identity number assigned by public authorities
eu: Gizarte-segurantzako zenbakia

en: WS-Federation Identity Provider (Remote)
eu: WS-Federation Identitate hornitzailea (Urrunekoa)

en: Error received from Identity Provider
eu: Errore bat jazo da IdP-aren aldetik

en: LDAP Error
eu: LDAP Errorea

en: The information about the current logout operation has been lost. You should return to the service you were trying to log out from and try to log out again. This error can be caused by the logout information expiring. The logout information is stored for a limited amout of time - usually a number of hours. This is longer than any normal logout operation should take, so this error may indicate some other error with the configuration. If the problem persists, contact your service provider.
eu: Saioa ixteko eragiketari buruzko informazioa galdu da. Irten nahi duzun zerbitzura itzuli eta saioa berriz ixten saitu behar duzu. Saioa ixteko informazioa denbora mugatu batean gordetzen da, orokorrean saio ixteko eragiketak iraun beharko lukeen denbora baino gehiago, beraz errore hau konfigurazioan erroreren bat jazo delako gerta liteke. Errorea etengabea bada, jar zaitez harremanetan zerbitzuaren hornitzailearekin.

en: Some error occurred
eu: Errore bat jazo da

en: Organization
eu: Erakundea

en: No certificate
eu: Ziurtagiri gabe

en: Choose home organization
eu: Jatorrizko erakundea hautatu

en: Persistent pseudonymous ID
eu: Goitizen ID etengabea

en: No SAML response provided
eu: SAML erantzuna falta da

en: No errors found.
eu: Ez da errorerik aurkitu

en: SAML 2.0 Service Provider (Hosted)
eu: SAML 2.0 Zerbitzu hornitzailea (Anfitrioia)

en: The given page was not found. The URL was: %URL%
eu: Ez da aurkitu adierazi duzun orria. URLa hau da: %URL%

en: Configuration error
eu: Konfigurazio errorea

en: Required fields
eu: Derrigorrezko eremuak

en: An error occurred when trying to create the SAML request.
eu: Errore bat jazo da SAML eskaera sortzen saiatzean.

en: This error probably is due to some unexpected behaviour or to misconfiguration of SimpleSAMLphp. Contact the administrator of this login service, and send them the error message above.
eu: Errore hau jazo izana SimpleSAMLphp-en ezusteko jokaera edo konfigurazio okerra izan da. Jar zaitez harremanetan identifikazio zerbitzu honen administratzailearekin eta bidal iezaiozu lehenagoko errore mezua.

en: Your session is valid for %remaining% seconds from now.
eu: Zure saioa %remaining% segundoz izango da baliagarri.

en: Domain component (DC)
eu: Domeinuaren osagaia (DC)

en: Shib 1.3 Service Provider (Remote)
eu: Shib 1.3 Zerbitzu hornitzailea (Urrunekoa)

en: Password
eu: Pasahitza

en: Nickname
eu: Ezizena

en: Send error report
eu: Bidal ezazu errorearen txostena

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is invalid or cannot be read
eu: Kautotze okerra: Zure nabigatzaileak bidalitako ziurtagiria baliogabea da edo ezin da irakurri

en: The error report has been sent to the administrators.
eu: Errore txostena administratzaileei bidali zaie.

en: Date of birth
eu: Jaioteguna

en: Private information elements
eu: Informazio pribatuaren elementuak

en: You are also logged in on these services:
eu: Zerbitzu hauetan ere kautotuta zaude:

en: SimpleSAMLphp Diagnostics
eu: SimpleSAMLphp Diagnostikoa

en: Debug information
eu: Arazketa informazioa

en: No, only %SP%
eu: Ez, %SPS bakarrik

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Go back to SimpleSAMLphp installation page
eu: Itzuli SimpleSAMLphp instalazio orrira

en: You have successfully logged out from all services listed above.
eu: Hemen adierazten den zerrendako zerbitzu guztietako saioak zuzen itxi dira

en: You are now successfully logged out from %SP%.
eu: %SP% saioa zuzen itxi da.

en: Affiliation
eu: Afiliazioa

en: You have been logged out.
eu: Saioa itxi da.

en: Return to service
eu: Itzuli zerbitzura

en: Logout
eu: Irten

en: State information lost, and no way to restart the request
eu: Egoera informazioa galdua eta ez dago modurik eskaera berrabiarazteko

en: Error processing response from Identity Provider
eu: Errorea IdP-tik datorren erantzuna prozesatzean

en: WS-Federation Service Provider (Hosted)
eu: WS-Federation Zerbitzu hornitzailea (Anfitrioia)

en: Preferred language
eu: Hizkuntza lehenetsia

en: SAML 2.0 Service Provider (Remote)
eu: SAML 2.0 Zerbitzu hornitzailea (Urrunekoa)

en: Surname
eu: Abizenak

en: No access
eu: Sarrera zehaztu gabe

en: The following fields was not recognized
eu: Datu hauek ez dira antzeman

en: Authentication error in source %AUTHSOURCE%. The reason was: %REASON%
eu: Errorea kautotze jatorrian %AUTHSOURCE%. Arrazoia hau da: %REASON%

en: Bad request received
eu: Eskaera oker bat jaso da.

en: User ID
eu: Erabiltzaile ID

en: JPEG Photo
eu: JPEG argazkia

en: Postal address
eu: Posta-helbidea

en: An error occurred when trying to process the Logout Request.
eu: Errore bat jazo da saioa ixteko eskaera prozesatzean.

en: Sending message
eu: Mezua bidaltzen

en: In SAML 2.0 Metadata XML format:
eu: SAML 2.0 metadatuetako xml formatuan:

en: Logging out of the following services:
eu: Honako zerbitzu hauen saioak itxi:

en: When this identity provider tried to create an authentication response, an error occurred.
eu: Identitatearen hornitzaileak errore bat antzeman du kautotze erantzuna sortzean.

en: Could not create authentication response
eu: Ezin izan da kautotze erantzuna sortu

en: Labeled URI
eu: URI etiketatua

en: SimpleSAMLphp appears to be misconfigured.
eu: Badirudi errore bat jazo dela SimpleSAMLphp-en konfigurazioan

en: Shib 1.3 Identity Provider (Hosted)
eu: Shib 1.3 Identitate hornitzailea (Anfitrioia)

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Login
eu: Saioa hasi

en: This Identity Provider received an Authentication Request from a Service Provider, but an error occurred when trying to process the request.
eu: IdP honek zerbitzu hornitzaile baten kautotze eskaera jaso du baina errore bat jazo da hau prozesatzen saiatzean.

en: Yes, all services
eu: Bai, zerbitzu guztiak

en: Logged out
eu: Saioa itxita.

en: Postal code
eu: Posta-kodea

en: Logging out...
eu: Saioa ixten...

en: Metadata not found
eu: Ez dira metadatuak aurkitu

en: SAML 2.0 Identity Provider (Hosted)
eu: SAML 2.0 Identitate hornitzailea (Anfitrioia)

en: Primary affiliation
eu: Lehen afiliazioa

en: If you report this error, please also report this tracking number which makes it possible to locate your session in the logs available to the system administrator:
eu: Mesedez, errore honen berri ematen baduzu, mantendu ezazu jarraipen zenbaki hau, honek sistemaren administratzaileak dituen erregistroetan zure saioa aurkitzea ahalbidetzen baitu:

en: XML metadata
eu: XML metadatuak

en: The parameters sent to the discovery service were not according to specifications.
eu: Aurkikuntza zerbitzuari bidalitako prametroak ez dira zehaztapenera doitzen.

en: Telephone number
eu: Telefono zenbakia

en: Unable to log out of one or more services. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
eu: Ezinezkoa da zerbitzu bat edo batzuen saioak ixtea. Zure saio guztiak itxi direla ziurtatzeko, <i>zure web nabigatzailea ixtea</i> gomendatzen da.

en: Bad request to discovery service
eu: Eskaera okerra aurkikuntza zerbitzuari

en: Select your identity provider
eu: Hauta ezazu zure identitate hornitzailea

en: Entitlement regarding the service
eu: Zerbitzuari dagokion eskubidea

en: Shib 1.3 SP Metadata
eu: Shib 1.3 SP Metadatuak

en: As you are in debug mode, you get to see the content of the message you are sending:
eu: Arazketa moduan egonez gero, bidaltzera zoazen mezuaren edukia ikusiko duzu:

en: Certificates
eu: Ziurtagiriak

en: Remember
eu: Onespena gogoratu

en: Distinguished name (DN) of person's home organization
eu: Pertsonaren jatorrizko erakundearen izen osatua (DN)

en: You are about to send a message. Hit the submit message link to continue.
eu: Mezu bat bidaltzeari ekingo zaio. Saka ezazu "Mezua bidali" lotura jarraitzeko.

en: Organizational unit
eu: Antolamendu-unitatea

en: Authentication aborted
eu: Kautotzea bertan behera utzia

en: Local identity number
eu: Tokiko zenbaki identifikatzailea

en: Report errors
eu: Erroreen berri eman

en: Page not found
eu: Ez da orria aurkitu

en: Shib 1.3 IdP Metadata
eu: Shib 1.3 IdP Metadatuak

en: Change your home organization
eu: Zure jatorrizko erakundea aldatu

en: User's password hash
eu: Erabiltzailearen pasahitzaren hash-a

en: In SimpleSAMLphp flat file format - use this if you are using a SimpleSAMLphp entity on the other side:
eu: SimpleSAMLphp formatuko fitxategi batean - beste muturrean SimpleSAMLphp entitate bat erabiltzen ariz gero, erabil ezazu aukera hau:

en: Yes, continue
eu: Bai, jarraitu

en: Completed
eu: Amaitua

en: The Identity Provider responded with an error. (The status code in the SAML Response was not success)
eu: Idp-ak errore batekin erantzun dio eskaerari. (SAML erantzunean egoera kodea ez da arrakastatsua izan)

en: Error loading metadata
eu: Errorea metadatuak kargatzean

en: Select configuration file to check:
eu: Hautatu ezazu egiaztatu beharreko konfigurazio fitxategia:

en: On hold
eu: Itxaroten

en: Error when communicating with the CAS server.
eu: Errorea CAS zerbitzariarekin komunikatzen saiatzean

en: No SAML message provided
eu: SAML mezua falta da

en: Help! I don't remember my password.
eu: Lagundu! Ez dut nire pasahitza gogoratzen.

en: You can turn off debug mode in the global SimpleSAMLphp configuration file <tt>config/config.php</tt>.
eu: Arazketa modua desaktibatu daiteke SimpleSAMLphp <tt>config/config.php</tt> konfigurazio orokorreko fitxategian.

en: How to get help
eu: Laguntza nola eskuratu

en: You accessed the SingleLogoutService interface, but did not provide a SAML LogoutRequest or LogoutResponse. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
eu: SingleLogoutService interfazera sartu zara baina ez duzu erantsi  SAML LogoutRequest edo LogoutResponse mezurik

en: SimpleSAMLphp error
eu: SimpleSAMLphp-en errorea

en: One or more of the services you are logged into <i>do not support logout</i>. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
eu: Kautotuta zauden zerbitzu bat edo batzuk <i>ez dute uzten saioa ixten</i>. Zure saio guztiak ixten direla ziurtatzeko, <i>zure nabigatzaileko leiho guztiak ixtea</i> gomendatzen da.

en: Organization's legal name
eu: Erakundearen izen legala

en: Options missing from config file
eu: Konfigurazio fitxategian falta diren aukerak

en: The following optional fields was not found
eu: Hautazko datu hauek ez dira aurkitu

en: Authentication failed: your browser did not send any certificate
eu: Kautotze okerra: zure nabigatzaileak ez du bidali ziurtagiririk

en: This endpoint is not enabled. Check the enable options in your configuration of SimpleSAMLphp.
eu: Sarbide puntu hau ez dago gaituta. Egiazta itzazu SimpleSAMLphp-aren konfigurazioan gaitze aukerak.

en: You can <a href="%METAURL%">get the metadata xml on a dedicated URL</a>:
eu: <a href="%METAURL%">xml metadatuekin URL bat</a> eskura dezakezu:

en: Street
eu: Kalea

en: There is some misconfiguration of your SimpleSAMLphp installation. If you are the administrator of this service, you should make sure your metadata configuration is correctly setup.
eu: Konfigurazio erroreak daude zure SimpleSAMLphp-ren instalazioan. Zerbitzuaren administratzailea bazara, ziurta ezazu metadatuen konfigurazioa zuzena dela.

en: Incorrect username or password
eu: Erabiltzaile-izena edo pasahitz okerra

en: Message
eu: Mezua

en: Contact information:
eu: Harremanetarako informazioa:

en: Unknown certificate
eu: Ziurtagiri ezezaguna

en: Legal name
eu: Izen legala

en: Optional fields
eu: Hautazko datuak

en: The initiator of this request did not provide a RelayState parameter indicating where to go next.
eu: Eskaera honen abiarazleak ez du ematen ondoren nora joan adierazten duen RelayState parametroa

en: You have previously chosen to authenticate at
eu: Lehenago, hemen kautotzea hautatu duzu

en: You sent something to the login page, but for some reason the password was not sent. Try again please.
eu: Sarrera orrira zerbait bidali duzu baina, arrazoiren bategatik, pasahitza ez da bidali.Saia zaitez berriro, mesedez.

en: Fax number
eu: Fax-zenbakia

en: Shibboleth demo
eu: Shibboleth Adibidea

en: Error in this metadata entry
eu: Metadatu sarrera honetan  errorea

en: Session size: %SIZE%
eu: Saioaren tamaina: %SIZE%

en: Parse
eu: Aztertu

en: Without your username and password you cannot authenticate yourself for access to the service. There may be someone that can help you. Consult the help desk at your organization!
eu: Zeinen txarto! - Zure erabiltziale-izena eta pasahitza gabe ezin zara identifikatu ezta zerbitzuan sartu ere. Agian bada norbait lagun diezazukeena. Jar zaitez harremanetan erakundeko laguntza zentroarekin!

en: Metadata parser
eu: Metadatuak aztertu

en: Choose your home organization
eu: Hautatu zure jatorrizko erakundea

en: Send e-mail to help desk
eu: Bidali posta laguntza teknikoari

en: Metadata overview
eu: Ikusi metadatuak

en: Title
eu: Tratamendua

en: Manager
eu: Kudeatzailea

en: You did not present a valid certificate.
eu: Ez duzu baliozko ziurtagiririk aurkeztu

en: Authentication source error
eu: Errorea kautotze jatorrian

en: Affiliation at home organization
eu: Afiliazioa jatorrizko erakundean

en: Help desk homepage
eu: Laguntza teknikoaren orria

en: Configuration check
eu: Konfigurazioa egiaztatu

en: We did not accept the response sent from the Identity Provider.
eu: Ezin izan da identitatearen hornitzaileak bidalitako erantzuna onartu.

en: The given page was not found. The reason was: %REASON%  The URL was: %URL%
eu: Ez da aurkitu adierazi duzun orria. Arrazoia hau da: %REASON% URL hau da: %URL%

en: Shib 1.3 Identity Provider (Remote)
eu: Πάροχος Ταυτότητας Shib 1.3 (Απομακρυσμένος)

en: Here is the metadata that SimpleSAMLphp has generated for you. You may send this metadata document to trusted partners to setup a trusted federation.
eu: Hona hemen SimpleSAMLphp-ak zuretzat sortu dituen metadatuak. Metadatuen dokumentu hau konfidantzazko zure kideei bidal diezaiekezu federazio bat konfiguratzeko.

en: [Preferred choice]
eu: [Aukera gogokoena]

en: Organizational homepage
eu: Erakundearen hasiera-orria

en: You accessed the Assertion Consumer Service interface, but did not provide a SAML Authentication Response. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
eu: Baieztapen kontsumitzailearen interfazera sartu zara baina ez duzu SAML kautotze erantzun bat erantsi.

en: You are now accessing a pre-production system. This authentication setup is for testing and pre-production verification only. If someone sent you a link that pointed you here, and you are not <i>a tester</i> you probably got the wrong link, and should <b>not be here</b>.
eu: Aurre-produzkio batean sartzen ari zara. Konfigurazio hau aurre-produkzioko sistemaren frogak egin eta egiaztatzeko bakarrik da. Hona iristeko norbaitek bidali dizun lotura bat jarraitu baduzu eta <i>frogatzaile</i> bat ez bazara, ziurrenik errore bat izango da, eta zuk <b>ez zenuke hemen egon behar</b>.
