SimpleSAMLphp 1.15 - en to nn translation catalogue (385 entries)

en: {admin:metadata_saml20-idp}
nn: SAML 2.0 IdP Metadata

en: {errors:descr_WRONGUSERPASS}
nn: Fann ingen brukar med det brukarnamnet du oppgav, eller passordet var feil.  Sjekk brukarnamn og prøv igjen.

en: {logout:failed}
nn: Utlogging feila

en: {status:attributes_header}
nn: Dine attributtar

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-sp-remote}
nn: SAML 2.0 Service Provider (Remote)

en: {errors:descr_NOCERT}
nn: Feil autentisering: din browser sender ikkje sertifikat

en: {errors:title_PROCESSASSERTION}
nn: Feil under handtering av svar frå IdP

en: {errors:title_NOSTATE}
nn: Mista tilstandsinformasjon

en: {login:username}
nn: Brukarnamn

en: {errors:title_METADATA}
nn: Feil under lasting av metadata

en: {admin:metaconv_title}
nn: Parser for metadata

en: {admin:cfg_check_noerrors}
nn: Fann ingen feil

en: {errors:descr_LOGOUTINFOLOST}
nn: Informasjon om utlogginga di har blitt borte.  Du bør gå tilbake til tenesta du prøver å logga ut av, og prøva ein gong til.  Feilen kan vera fordi utlogginga gjekk ut på tid.  Utloggingsinformasjon er lagra i eit kort tidsrom (vanlegvis nokre få timar), og dersom utlogging tar lengre tid kan det vera feil i andre deler av konfigurasjonen på webstaden du var innlogga på.  Dersom problemet ikkje blir borte, ta kontakt med webstaden du var innlogga på.

en: {disco:previous_auth}
nn: Du har tidlegare logga inn ved

en: {admin:cfg_check_back}
nn: Gå tilbake til filoversikten

en: {errors:report_trackid}
nn: Send med sporingsnummeret dersom du vil rapportera feilen. Sporingsnummeret gjer det enklare for systemadministratorane å finna ut kva som er problemet:

en: {login:change_home_org_title}
nn: Endra vertsorganisasjon

en: {errors:descr_METADATANOTFOUND}
nn: Klarer ikkje å finna metadata for %ENTITYID%

en: {admin:metadata_metadata}
nn: Metadata

en: {errors:report_text}
nn: Om du vil at hjelpetenesta skal kontakta deg i samband med denne feilen, må du oppgi epostadressa di:

en: {errors:report_header}
nn: Rapporter feil

en: {login:change_home_org_text}
nn: Du har vald <b>%HOMEORG%</b> som din vertsorganisasjon.  Dersom dette er feil, kan du velja ein annan organisasjon frå menyen.

en: {errors:title_PROCESSAUTHNREQUEST}
nn: Feil under handtering av svar frå tenesteleverandør (SP)

en: {errors:descr_PROCESSASSERTION}
nn: Svaret frå IdP var ikkje akseptabelt for oss

en: {errors:debuginfo_header}
nn: Detaljar for feilsøking

en: {admin:debug_sending_message_msg_text}
nn: Sidan du er inne i feilsøkingsmodus, ser du innhaldet av meldinga du sender:

en: {errors:descr_RESPONSESTATUSNOSUCCESS}
nn: Vertsorganisasjonen din (IdP) gav feilmelding (SAML-svaret hadde statuskode som varsla om feil)

en: {admin:metadata_shib13-idp}
nn: Shib 1.3 IdP Metadata

en: {login:help_text}
nn: Synd! - Utan riktig brukarnamn og passord kan du ikkje autentisera deg.  Ta kontakt med brukarstøtte hos din organisasjon.

en: {logout:default_link_text}
nn: Gå tilbake til SimpleSAMLphp installasjonssida

en: {errors:error_header}
nn: SimpleSAMLphp feil

en: {login:help_header}
nn: Hjelp! Eg har gløymd passordet mitt

en: {errors:descr_LDAPERROR}
nn: LDAP er brukardatabase din.  Når du prøver å logga inn må vi kontakta LDAP-basen.  Denne gongen fekk vi ikkje kontakt på grunn av ein feil.

en: {errors:descr_METADATA}
nn: Installasjonen av SimpleSAMLphp er feilkonfigurert.  Dersom du er administrator må du sjekka metadata-konfigurasjonen.  Dersom du ikkje er administrator, ta kontakt med henne.

en: {errors:title_BADREQUEST}
nn: Feil spørsmål mottatt

en: {status:sessionsize}
nn: Sesjonsstorleik: %SIZE%

en: {logout:title}
nn: Utlogga

en: {admin:metaconv_xmlmetadata}
nn: XML metadata

en: {admin:metaover_unknown_found}
nn: Gjenkjenner ikkje følgjande felt

en: {errors:title_AUTHSOURCEERROR}
nn: Innloggingsfeil: autentisering

en: {login:select_home_org}
nn: Vel vertsorganisasjon

en: {logout:hold}
nn: Venter

en: {admin:cfg_check_header}
nn: Konfigurasjonssjekk

en: {admin:debug_sending_message_send}
nn: Send melding

en: {status:logout}
nn: Logg ut

en: {errors:descr_DISCOPARAMS}
nn: Parameter sendt til Discovery Service er ikkje i samsvar med spesifikasjon.

en: {errors:descr_CREATEREQUEST}
nn: Ein feil oppsto i prosessen med laging av SAML-spørsmålet

en: {admin:metaover_optional_found}
nn: Valfrie felt

en: {logout:return}
nn: Gå tilbake til tenesta

en: {admin:metadata_xmlurl}
nn: Du kan <a href="%METAURL%">få metadata i XML på ein URL</a>:

en: {logout:logout_all}
nn: Ja, logg ut frå alle

en: {admin:debug_disable_debug_mode}
nn: Du kan skru av feilsøkingsmodus i den globale konfigurasjonsfila for SimpleSAMLphp <tt>config/config.php</tt>.

en: {disco:select}
nn: Vel

en: {logout:also_from}
nn: Du er i tillegg logga inn på desse tenestene:

en: {login:login_button}
nn: Logg inn

en: {logout:progress}
nn: Loggar ut...

en: {login:error_wrongpassword}
nn: Feil brukarnamn eller passord.

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-sp-remote}
nn: Shib 1.3 Service Provider (Remote)

en: {errors:descr_PROCESSAUTHNREQUEST}
nn: Denne identitetsleverandøren (IdP) mottok ei autentiseringsmelding frå ein tenesteleverandør (SP), men det oppsto ein feil under handteringa av meldinga

en: {logout:logout_all_question}
nn: Vil du logga ut frå alle tenestene?

en: {errors:title_NOACCESS}
nn: Ingen tilgang

en: {login:error_nopassword}
nn: Passordet blei ikkje sendt. Prøv på nytt.

en: {errors:title_NORELAYSTATE}
nn: Ingen RelayState

en: {errors:descr_NOSTATE}
nn: Mista tilstandsinformasjon, og klarer ikkje å gjera omstart

en: {login:password}
nn: Passord

en: {errors:debuginfo_text}
nn: Detaljane under kan vera av interesse for administrator eller hjelpetenesta

en: {admin:cfg_check_missing}
nn: Det manglar informasjon i konfigurasjonsfila

en: {errors:descr_UNHANDLEDEXCEPTION}
nn: Programvaren gjev melding om uventa feilsituasjon

en: {general:yes}
nn: Ja

en: {errors:title_CONFIG}
nn: Konfigurasjonsfeil

en: {errors:title_LOGOUTREQUEST}
nn: Feil under prosessering av utloggingsspørsmål

en: {admin:metaover_errorentry}
nn: Feil i dette metadatainnslaget

en: {errors:title_METADATANOTFOUND}
nn: Finn ikkje metadata

en: {login:contact_info}
nn: Kontaktinformasjon:

en: {errors:title_UNHANDLEDEXCEPTION}
nn: Feilsituasjon som ikkje er riktig handtert

en: {status:header_saml20_sp}
nn: Demonstrasjon av SAML 2.0 SP

en: {login:error_header}
nn: Feil

en: {errors:title_USERABORTED}
nn: Avbroten innlogging

en: {logout:incapablesps}
nn: Ei eller fleire av tenestene du er innlogga på <i>støtter ikkje utlogging</i>.  Lukk weblesaren din for å sikra at alle sesjonar blir lukka

en: {admin:metadata_xmlformat}
nn: På SAML 2.0 metadata XML-format

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-idp-remote}
nn: SAML 2.0 Identity Provider (Remote)

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-idp-hosted}
nn: SAML 2.0 Identity Provider (Hosted)

en: {admin:metaover_required_found}
nn: Nødvendige felt

en: {admin:cfg_check_select_file}
nn: Vel konfigurasjonsfil som skal sjekkast

en: {errors:descr_UNKNOWNCERT}
nn: Feil autentisering: ukjent sertifikat mottatt frå din browser

en: {logout:logging_out_from}
nn: Logger ut frå følgende tenester:

en: {logout:loggedoutfrom}
nn: Du er ferdig utlogga frå %SP%.

en: {errors:errorreport_text}
nn: Feilrapport har blitt sendt til administrator

en: {errors:descr_LOGOUTREQUEST}
nn: Handteringa av spørsmål om utlogging er ikkje ferdig, det oppsto ein feil.

en: {logout:success}
nn: Du er ferdig utlogga frå alle tenestene

en: {admin:cfg_check_notices}
nn: Legg merke til

en: {errors:descr_USERABORTED}
nn: Innlogging blei avbroten av sluttbrukaren

en: {errors:descr_CASERROR}
nn: Feil under kommunikasjon med CAS-tenaren

en: {general:no}
nn: Nei

en: {admin:metadata_saml20-sp}
nn: SAML 2.0 SP Metadata

en: {admin:metaconv_converted}
nn: Konverterte metadata

en: {logout:completed}
nn: Ferdig

en: {errors:descr_NOTSET}
nn: Passordet i konfigurasjonen din (auth.adminpassword) er ikkje endra frå opprinneleg verdi, dette er usikkert.  Gå inn i konfigurasjonen og bytt passord.

en: {general:service_provider}
nn: Tenesteleverandør

en: {errors:descr_BADREQUEST}
nn: Det er ein feil i spørringa etter denne sida.  Grunnen til dette er %REASON%

en: {logout:no}
nn: Nei

en: {disco:icon_prefered_idp}
nn: Beste val

en: {general:no_cancel}
nn: Nei, avbryt

en: {login:user_pass_header}
nn: Skriv inn brukarnamn og passord

en: {errors:report_explain}
nn: Forklar kva du gjorde og korleis feilen oppsto...

en: {errors:title_ACSPARAMS}
nn: Fann ikkje SAML-svar

en: {errors:descr_SLOSERVICEPARAMS}
nn: Du har bruk utloggingstenesta (SingleLogoutService), men har ikkje sendt utloggingsmelding (SAML LogoutRequest) eller utloggingssvar (SAML LogoutResponse)

en: {login:organization}
nn: Organisasjon

en: {errors:title_WRONGUSERPASS}
nn: Feil brukarnamn eller passord

en: {admin:metaover_required_not_found}
nn: Fann ikkje følgjande nødvendige felt

en: {errors:descr_NOACCESS}
nn: Endepunktet er ikkje skrudd på. Sjekk Enable Options i konfigurasjonen av SimpleSAMLphp.

en: {errors:title_SLOSERVICEPARAMS}
nn: Fann ikkje SAML-melding

en: {errors:descr_ACSPARAMS}
nn: Du har brukt grensesnittet for mottak av meldingar (Assertion Consumer Service), men utan å senda SAML autentiseringssvar (Authentication Response)

en: {admin:debug_sending_message_text_link}
nn: Du er i ferd med å senda ei melding.  Trykk på send-peikaren for å gå vidare

en: {errors:descr_AUTHSOURCEERROR}
nn: Innloggingsfeil knytta til %AUTHSOURCE% på grunn av %REASON%

en: {status:some_error_occurred}
nn: Ein feilsituasjon oppsto

en: {login:change_home_org_button}
nn: Vel vertsorganisasjon

en: {admin:cfg_check_superfluous}
nn: Overflødig informasjon i konfigurasjonsfila

en: {errors:report_email}
nn: E-postadresse:

en: {errors:howto_header}
nn: Send feilrapport

en: {errors:title_NOTSET}
nn: Finn ikkje passord

en: {errors:descr_NORELAYSTATE}
nn: Opphavsmann til denne meldinga har ikkje sendt med RelayState-parameter. Då veit vi ikke kvar vi skal, og det blir feil.

en: {status:header_diagnostics}
nn: Feilsøking av SimpleSAMLphp

en: {status:intro}
nn: Hei, dette er statussida for SimpleSAMLphp.  Her kan du sjå om sesjonen din er gyldig, kor lenge han varer og du kan sjå alle attributt som blir brukte i sesjonen din.

en: {errors:title_NOTFOUNDREASON}
nn: Fann ikkje sida

en: {admin:debug_sending_message_title}
nn: Sender melding

en: {errors:title_RESPONSESTATUSNOSUCCESS}
nn: Feil frå vertsorganisasjonen (IdP)

en: {admin:metadata_shib13-sp}
nn: Shib 1.3 SP Metadata

en: {admin:metaover_intro}
nn: For å sjå på detaljane for ein SAML entitet, klikk på SAML entitet

en: {errors:title_NOTVALIDCERT}
nn: Ugyldig sertifikat

en: {general:remember}
nn: Godta også for framtida

en: {disco:selectidp}
nn: Vel innloggingsteneste

en: {login:help_desk_email}
nn: Send epost til brukarstøtte

en: {login:help_desk_link}
nn: Heimeside for brukarstøtte

en: {errors:title_CASERROR}
nn: CAS-feil

en: {login:user_pass_text}
nn: Ei webteneste har spurt etter autentisering av deg. Skriv inn brukarnamnet ditt og passordet ditt for å autentisera deg.

en: {errors:title_DISCOPARAMS}
nn: Feilforma spørsmål til Discovery Service

en: {general:yes_continue}
nn: Ja, fortsett

en: {disco:remember}
nn: Hugs mitt val

en: {admin:metaover_group_metadata.saml20-sp-hosted}
nn: SAML 2.0 Service Provider (Hosted)

en: {admin:metadata_simplesamlformat}
nn: På flat fil for SimpleSAMLphp.  Bruk denne dersom du bruker SimpleSAMLphp på andre sida:

en: {disco:login_at}
nn: Logg inn ved

en: {errors:title_GENERATEAUTHNRESPONSE}
nn: Kunne ikkje laga svar på autentiseringsspørsmål

en: {errors:errorreport_header}
nn: Feilrapport sendt

en: {errors:title_CREATEREQUEST}
nn: Feil under oppretting av SAML-spørsmål

en: {admin:metaover_header}
nn: Oversikt over metadata

en: {errors:report_submit}
nn: Send feilrapport

en: {errors:title_INVALIDCERT}
nn: Ugyldig sertifikat

en: {errors:title_NOTFOUND}
nn: Fann ikkje sida

en: {logout:logged_out_text}
nn: Du har blitt logga ut.  Takk for at du brukte denne tenesta.

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-sp-hosted}
nn: Shib 1.3 Service Provider (Hosted)

en: {admin:metadata_cert_intro}
nn: Last ned X509-sertifikat som PEM-koda filer

en: {admin:debug_sending_message_msg_title}
nn: Melding

en: {errors:title_UNKNOWNCERT}
nn: Ukjent sertifikat

en: {errors:title_LDAPERROR}
nn: LDAP-feil

en: {logout:failedsps}
nn: Greide ikkje å logge ut frå ein eller fleire tenester. For å sikre deg at du blir logga ut, oppfordrar vi deg til å <i>lukke nettlesaren din</i>.

en: {errors:descr_NOTFOUND}
nn: Fann ikkje den aktuelle sida.  URL var: %URL%

en: {errors:howto_text}
nn: Denne feilen er truleg på grunn av feilkonfigurasjon av SimpleSAMLphp eller ein ukjent feil. Kontakt administrator av tenesta og rapporter detaljar om feilen.

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-idp-hosted}
nn: Shib 1.3 Identity Provider (Hosted)

en: {errors:descr_NOTVALIDCERT}
nn: Du har ikkje brukt eit gyldig sertifikat i kommunikasjonen din

en: {admin:debug_sending_message_text_button}
nn: Du er i ferd med å senda ei melding.  Trykk på send-knappen for å gå vidare

en: {admin:metaover_optional_not_found}
nn: Fann ikkje følgjande valfrie felt

en: {logout:logout_only}
nn: Nei, logg berre ut frå %SP%

en: {login:next}
nn: Neste

en: {errors:descr_GENERATEAUTHNRESPONSE}
nn: Denne Identity Provider kunne ikkje laga svar på autentiseringsspørsmålet fordi det oppsto ein feilsituasjon.

en: {disco:selectidp_full}
nn: Vel innloggingsteneste (IdP) der du ønskjer å logga inn.

en: {errors:descr_NOTFOUNDREASON}
nn: Fann ikkje den aktuelle sida på grunn av %REASON%.  URLen var %URL%

en: {errors:title_NOCERT}
nn: Manglar sertifikat

en: {errors:title_LOGOUTINFOLOST}
nn: Mista utloggingsinformasjon

en: {admin:metaover_group_metadata.shib13-idp-remote}
nn: Shib 1.3 Identity Provider (Remote)

en: {errors:descr_CONFIG}
nn: SimpleSAMLphp ser ut til å vera feilkonfigurert

en: {admin:metadata_intro}
nn: Her er metadata generert av SimpleSAMLphp for deg.  Du kan senda dette metadata-dokumentet til dine partnarar, slik at de kan setja opp ein tillitsføderasjon.

en: {admin:metadata_cert}
nn: Sertifikat

en: {errors:descr_INVALIDCERT}
nn: Feil autentisering: sertifikatet frå browsaren din er ugyldig eller uleseleg

en: {status:header_shib}
nn: Demonstrasjon av Shibboleth

en: {admin:metaconv_parse}
nn: Parser

en: Hello, Untranslated World!
nn: Hallo, oversette verd!

en: Hello, %who%!
nn: Hallo, %who%!

en: World
nn: Verd

en: Person's principal name at home organization
nn: Brukarnamn hos din organisasjon

en: Superfluous options in config file
nn: Overflødig informasjon i konfigurasjonsfila

en: Mobile
nn: Mobiltelefon

en: LDAP is the user database, and when you try to login, we need to contact an LDAP database. An error occurred when we tried it this time.
nn: LDAP er brukardatabase din.  Når du prøver å logga inn må vi kontakta LDAP-basen.  Denne gongen fekk vi ikkje kontakt på grunn av ein feil.

en: Optionally enter your email address, for the administrators to be able contact you for further questions about your issue:
nn: Om du vil at hjelpetenesta skal kontakta deg i samband med denne feilen, må du oppgi epostadressa di:

en: Display name
nn: Namn slik det normalt blir vist fram

en: Remember my choice
nn: Hugs mitt val

en: Notices
nn: Legg merke til

en: Home telephone
nn: Heimetelefon

en: Hi, this is the status page of SimpleSAMLphp. Here you can see if your session is timed out, how long it lasts until it times out and all the attributes that are attached to your session.
nn: Hei, dette er statussida for SimpleSAMLphp.  Her kan du sjå om sesjonen din er gyldig, kor lenge han varer og du kan sjå alle attributt som blir brukte i sesjonen din.

en: Explain what you did when this error occurred...
nn: Forklar kva du gjorde og korleis feilen oppsto...

en: An unhandled exception was thrown.
nn: Programvaren gjev melding om uventa feilsituasjon

en: Invalid certificate
nn: Ugyldig sertifikat

en: Service Provider
nn: Tenesteleverandør

en: Incorrect username or password.
nn: Feil brukarnamn eller passord.

en: There is an error in the request to this page. The reason was: %REASON%
nn: Det er ein feil i spørringa etter denne sida.  Grunnen til dette er %REASON%

en: E-mail address:
nn: E-postadresse:

en: Submit message
nn: Send melding

en: No RelayState
nn: Ingen RelayState

en: Error creating request
nn: Feil under oppretting av SAML-spørsmål

en: Locality
nn: Stad

en: Unhandled exception
nn: Feilsituasjon som ikkje er riktig handtert

en: The following required fields was not found
nn: Fann ikkje følgjande nødvendige felt

en: Download the X509 certificates as PEM-encoded files.
nn: Last ned X509-sertifikat som PEM-koda filer

en: Unable to locate metadata for %ENTITYID%
nn: Klarer ikkje å finna metadata for %ENTITYID%

en: Organizational number
nn: Organisasjonsnummer

en: Password not set
nn: Finn ikkje passord

en: Post office box
nn: Postboks

en: A service has requested you to authenticate yourself. Please enter your username and password in the form below.
nn: Ei webteneste har spurt etter autentisering av deg. Skriv inn brukarnamnet ditt og passordet ditt for å autentisera deg.

en: CAS Error
nn: CAS-feil

en: The debug information below may be of interest to the administrator / help desk:
nn: Detaljane under kan vera av interesse for administrator eller hjelpetenesta

en: Either no user with the given username could be found, or the password you gave was wrong. Please check the username and try again.
nn: Fann ingen brukar med det brukarnamnet du oppgav, eller passordet var feil.  Sjekk brukarnamn og prøv igjen.

en: Error
nn: Feil

en: Next
nn: Neste

en: Distinguished name (DN) of the person's home organizational unit
nn: Eintydig namn (DN) til organisasjonseining for brukaren

en: State information lost
nn: Mista tilstandsinformasjon

en: The password in the configuration (auth.adminpassword) is not changed from the default value. Please edit the configuration file.
nn: Passordet i konfigurasjonen din (auth.adminpassword) er ikkje endra frå opprinneleg verdi, dette er usikkert.  Gå inn i konfigurasjonen og bytt passord.

en: Converted metadata
nn: Konverterte metadata

en: Mail
nn: Epostadresse

en: No, cancel
nn: Nei

en: You have chosen <b>%HOMEORG%</b> as your home organization. If this is wrong you may choose another one.
nn: Du har vald <b>%HOMEORG%</b> som din vertsorganisasjon.  Dersom dette er feil, kan du velja ein annan organisasjon frå menyen.

en: Error processing request from Service Provider
nn: Feil under handtering av svar frå tenesteleverandør (SP)

en: Distinguished name (DN) of person's primary Organizational Unit
nn: Eintydig namn (DN) til primær organisasjonseining for personen

en: To look at the details for an SAML entity, click on the SAML entity header.
nn: For å sjå på detaljane for ein SAML entitet, klikk på SAML entitet

en: Enter your username and password
nn: Skriv inn brukarnamn og passord

en: Login at
nn: Logg inn ved

en: No
nn: Nei

en: Home postal address
nn: Postadresse heime

en: WS-Fed SP Demo Example
nn: Demonstrasjon av WS-Federation SP

en: Error processing the Logout Request
nn: Feil under prosessering av utloggingsspørsmål

en: Do you want to logout from all the services above?
nn: Vil du logga ut frå alle tenestene?

en: Select
nn: Vel

en: The authentication was aborted by the user
nn: Innlogging blei avbroten av sluttbrukaren

en: Your attributes
nn: Dine attributtar

en: Given name
nn: Fornamn

en: Identity assurance profile
nn: Tillitsnivå for autentisering

en: SAML 2.0 SP Demo Example
nn: Demonstrasjon av SAML 2.0 SP

en: Logout information lost
nn: Mista utloggingsinformasjon

en: Organization name
nn: Namn på organisasjon

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is unknown
nn: Feil autentisering: ukjent sertifikat mottatt frå din browser

en: You are about to send a message. Hit the submit message button to continue.
nn: Du er i ferd med å senda ei melding.  Trykk på send-knappen for å gå vidare

en: Home organization domain name
nn: Unik ID for organisasjon

en: Go back to the file list
nn: Gå tilbake til filoversikten

en: Error report sent
nn: Feilrapport sendt

en: Common name
nn: Fullt namn

en: Please select the identity provider where you want to authenticate:
nn: Vel innloggingsteneste (IdP) der du ønskjer å logga inn.

en: Logout failed
nn: Utlogging feila

en: Identity number assigned by public authorities
nn: Fødselsnummer

en: Error received from Identity Provider
nn: Feil frå vertsorganisasjonen (IdP)

en: LDAP Error
nn: LDAP-feil

en: The information about the current logout operation has been lost. You should return to the service you were trying to log out from and try to log out again. This error can be caused by the logout information expiring. The logout information is stored for a limited amout of time - usually a number of hours. This is longer than any normal logout operation should take, so this error may indicate some other error with the configuration. If the problem persists, contact your service provider.
nn: Informasjon om utlogginga di har blitt borte.  Du bør gå tilbake til tenesta du prøver å logga ut av, og prøva ein gong til.  Feilen kan vera fordi utlogginga gjekk ut på tid.  Utloggingsinformasjon er lagra i eit kort tidsrom (vanlegvis nokre få timar), og dersom utlogging tar lengre tid kan det vera feil i andre deler av konfigurasjonen på webstaden du var innlogga på.  Dersom problemet ikkje blir borte, ta kontakt med webstaden du var innlogga på.

en: Some error occurred
nn: Ein feilsituasjon oppsto

en: Organization
nn: Organisasjon

en: No certificate
nn: Manglar sertifikat

en: Choose home organization
nn: Vel vertsorganisasjon

en: Persistent pseudonymous ID
nn: Persistent anonym ID

en: No SAML response provided
nn: Fann ikkje SAML-svar

en: No errors found.
nn: Fann ingen feil

en: The given page was not found. The URL was: %URL%
nn: Fann ikkje den aktuelle sida.  URL var: %URL%

en: Configuration error
nn: Konfigurasjonsfeil

en: Required fields
nn: Nødvendige felt

en: An error occurred when trying to create the SAML request.
nn: Ein feil oppsto i prosessen med laging av SAML-spørsmålet

en: This error probably is due to some unexpected behaviour or to misconfiguration of SimpleSAMLphp. Contact the administrator of this login service, and send them the error message above.
nn: Denne feilen er truleg på grunn av feilkonfigurasjon av SimpleSAMLphp eller ein ukjent feil. Kontakt administrator av tenesta og rapporter detaljar om feilen.

en: Your session is valid for %remaining% seconds from now.
nn: Din sesjon er gyldig i %remaining% sekund frå no.

en: Domain component (DC)
nn: Namneledd (DC)

en: Password
nn: Passord

en: Nickname
nn: Kallenamn

en: Send error report
nn: Send feilrapport

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is invalid or cannot be read
nn: Feil autentisering: sertifikatet frå browsaren din er ugyldig eller uleseleg

en: The error report has been sent to the administrators.
nn: Feilrapport har blitt sendt til administrator

en: Date of birth
nn: Fødselsdato

en: Private information elements
nn: Private informasjonselement

en: You are also logged in on these services:
nn: Du er i tillegg logga inn på desse tenestene:

en: SimpleSAMLphp Diagnostics
nn: Feilsøking av SimpleSAMLphp

en: Debug information
nn: Detaljar for feilsøking

en: No, only %SP%
nn: Nei, logg berre ut frå %SP%

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Go back to SimpleSAMLphp installation page
nn: Gå tilbake til SimpleSAMLphp installasjonssida

en: You have successfully logged out from all services listed above.
nn: Du er ferdig utlogga frå alle tenestene

en: You are now successfully logged out from %SP%.
nn: Du er ferdig utlogga frå %SP%.

en: Affiliation
nn: Rolle ved organisasjonen

en: You have been logged out.
nn: Du har blitt logga ut.  Takk for at du brukte denne tenesta.

en: Return to service
nn: Gå tilbake til tenesta

en: Logout
nn: Logg ut

en: State information lost, and no way to restart the request
nn: Mista tilstandsinformasjon, og klarer ikkje å gjera omstart

en: Error processing response from Identity Provider
nn: Feil under handtering av svar frå IdP

en: Preferred language
nn: Førsteval for språk eller målform

en: Surname
nn: Etternamn

en: No access
nn: Ingen tilgang

en: The following fields was not recognized
nn: Gjenkjenner ikkje følgjande felt

en: Authentication error in source %AUTHSOURCE%. The reason was: %REASON%
nn: Innloggingsfeil knytta til %AUTHSOURCE% på grunn av %REASON%

en: Bad request received
nn: Feil spørsmål mottatt

en: User ID
nn: Lokalt brukarnamn

en: JPEG Photo
nn: Foto på JPEG-format

en: Postal address
nn: Postadresse

en: An error occurred when trying to process the Logout Request.
nn: Handteringa av spørsmål om utlogging er ikkje ferdig, det oppsto ein feil.

en: Sending message
nn: Sender melding

en: In SAML 2.0 Metadata XML format:
nn: På SAML 2.0 metadata XML-format

en: Logging out of the following services:
nn: Logger ut frå følgende tenester:

en: When this identity provider tried to create an authentication response, an error occurred.
nn: Denne Identity Provider kunne ikkje laga svar på autentiseringsspørsmålet fordi det oppsto ein feilsituasjon.

en: Could not create authentication response
nn: Kunne ikkje laga svar på autentiseringsspørsmål

en: Labeled URI
nn: URI med valfri tilleggskommentar

en: SimpleSAMLphp appears to be misconfigured.
nn: SimpleSAMLphp ser ut til å vera feilkonfigurert

en: Login
nn: Logg inn

en: This Identity Provider received an Authentication Request from a Service Provider, but an error occurred when trying to process the request.
nn: Denne identitetsleverandøren (IdP) mottok ei autentiseringsmelding frå ein tenesteleverandør (SP), men det oppsto ein feil under handteringa av meldinga

en: Yes, all services
nn: Ja, logg ut frå alle

en: Logged out
nn: Utlogga

en: Postal code
nn: Postnummer

en: Logging out...
nn: Loggar ut...

en: Metadata not found
nn: Finn ikkje metadata

en: Primary affiliation
nn: Primærtilknyting til organisasjonen

en: If you report this error, please also report this tracking number which makes it possible to locate your session in the logs available to the system administrator:
nn: Send med sporingsnummeret dersom du vil rapportera feilen. Sporingsnummeret gjer det enklare for systemadministratorane å finna ut kva som er problemet:

en: The parameters sent to the discovery service were not according to specifications.
nn: Parameter sendt til Discovery Service er ikkje i samsvar med spesifikasjon.

en: Telephone number
nn: Telefon

en: Unable to log out of one or more services. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
nn: Greide ikkje å logge ut frå ein eller fleire tenester. For å sikre deg at du blir logga ut, oppfordrar vi deg til å <i>lukke nettlesaren din</i>.

en: Bad request to discovery service
nn: Feilforma spørsmål til Discovery Service

en: Select your identity provider
nn: Vel innloggingsteneste

en: Entitlement regarding the service
nn: URI som viser til eit sett av rettar til spesifikke ressursar

en: As you are in debug mode, you get to see the content of the message you are sending:
nn: Sidan du er inne i feilsøkingsmodus, ser du innhaldet av meldinga du sender:

en: Certificates
nn: Sertifikat

en: Remember
nn: Godta også for framtida

en: Distinguished name (DN) of person's home organization
nn: Eintydig namn (DN) til heimeorganisasjon for brukaren

en: You are about to send a message. Hit the submit message link to continue.
nn: Du er i ferd med å senda ei melding.  Trykk på send-peikaren for å gå vidare

en: Organizational unit
nn: Organisasjonseining

en: Authentication aborted
nn: Avbroten innlogging

en: Local identity number
nn: Lokalt brukarnummer (ansattnummer, studentnummer, elevnummer osb)

en: Report errors
nn: Rapporter feil

en: Page not found
nn: Fann ikkje sida

en: Change your home organization
nn: Endra vertsorganisasjon

en: User's password hash
nn: Passord for brukaren (lagra som hash-verdi)

en: In SimpleSAMLphp flat file format - use this if you are using a SimpleSAMLphp entity on the other side:
nn: På flat fil for SimpleSAMLphp.  Bruk denne dersom du bruker SimpleSAMLphp på andre sida:

en: Yes, continue
nn: Ja, fortsett

en: Completed
nn: Ferdig

en: The Identity Provider responded with an error. (The status code in the SAML Response was not success)
nn: Vertsorganisasjonen din (IdP) gav feilmelding (SAML-svaret hadde statuskode som varsla om feil)

en: Error loading metadata
nn: Feil under lasting av metadata

en: Select configuration file to check:
nn: Vel konfigurasjonsfil som skal sjekkast

en: On hold
nn: Venter

en: Error when communicating with the CAS server.
nn: Feil under kommunikasjon med CAS-tenaren

en: No SAML message provided
nn: Fann ikkje SAML-melding

en: Help! I don't remember my password.
nn: Hjelp! Eg har gløymd passordet mitt

en: You can turn off debug mode in the global SimpleSAMLphp configuration file <tt>config/config.php</tt>.
nn: Du kan skru av feilsøkingsmodus i den globale konfigurasjonsfila for SimpleSAMLphp <tt>config/config.php</tt>.

en: How to get help
nn: Send feilrapport

en: You accessed the SingleLogoutService interface, but did not provide a SAML LogoutRequest or LogoutResponse. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
nn: Du har bruk utloggingstenesta (SingleLogoutService), men har ikkje sendt utloggingsmelding (SAML LogoutRequest) eller utloggingssvar (SAML LogoutResponse)

en: SimpleSAMLphp error
nn: SimpleSAMLphp feil

en: One or more of the services you are logged into <i>do not support logout</i>. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
nn: Ei eller fleire av tenestene du er innlogga på <i>støtter ikkje utlogging</i>.  Lukk weblesaren din for å sikra at alle sesjonar blir lukka

en: Organization's legal name
nn: Formelt namn på organisasjonen

en: Options missing from config file
nn: Det manglar informasjon i konfigurasjonsfila

en: The following optional fields was not found
nn: Fann ikkje følgjande valfrie felt

en: Authentication failed: your browser did not send any certificate
nn: Feil autentisering: din browser sender ikkje sertifikat

en: This endpoint is not enabled. Check the enable options in your configuration of SimpleSAMLphp.
nn: Endepunktet er ikkje skrudd på. Sjekk Enable Options i konfigurasjonen av SimpleSAMLphp.

en: You can <a href="%METAURL%">get the metadata xml on a dedicated URL</a>:
nn: Du kan <a href="%METAURL%">få metadata i XML på ein URL</a>:

en: Street
nn: Gateadresse

en: There is some misconfiguration of your SimpleSAMLphp installation. If you are the administrator of this service, you should make sure your metadata configuration is correctly setup.
nn: Installasjonen av SimpleSAMLphp er feilkonfigurert.  Dersom du er administrator må du sjekka metadata-konfigurasjonen.  Dersom du ikkje er administrator, ta kontakt med henne.

en: Incorrect username or password
nn: Feil brukarnamn eller passord

en: Message
nn: Melding

en: Contact information:
nn: Kontaktinformasjon:

en: Unknown certificate
nn: Ukjent sertifikat

en: Legal name
nn: Namn registrert i Folkeregisteret

en: Optional fields
nn: Valfrie felt

en: The initiator of this request did not provide a RelayState parameter indicating where to go next.
nn: Opphavsmann til denne meldinga har ikkje sendt med RelayState-parameter. Då veit vi ikke kvar vi skal, og det blir feil.

en: You have previously chosen to authenticate at
nn: Du har tidlegare logga inn ved

en: You sent something to the login page, but for some reason the password was not sent. Try again please.
nn: Passordet blei ikkje sendt. Prøv på nytt.

en: Fax number
nn: Faksnummer

en: Shibboleth demo
nn: Demonstrasjon av Shibboleth

en: Error in this metadata entry
nn: Feil i dette metadatainnslaget

en: Session size: %SIZE%
nn: Sesjonsstorleik: %SIZE%

en: Parse
nn: Parser

en: Without your username and password you cannot authenticate yourself for access to the service. There may be someone that can help you. Consult the help desk at your organization!
nn: Synd! - Utan riktig brukarnamn og passord kan du ikkje autentisera deg.  Ta kontakt med brukarstøtte hos din organisasjon.

en: Metadata parser
nn: Parser for metadata

en: Choose your home organization
nn: Vel vertsorganisasjon

en: Send e-mail to help desk
nn: Send epost til brukarstøtte

en: Metadata overview
nn: Oversikt over metadata

en: Title
nn: Tittel

en: Manager
nn: Overordna

en: You did not present a valid certificate.
nn: Du har ikkje brukt eit gyldig sertifikat i kommunikasjonen din

en: Authentication source error
nn: Innloggingsfeil: autentisering

en: Affiliation at home organization
nn: Rolle hos organisasjonen

en: Help desk homepage
nn: Heimeside for brukarstøtte

en: Configuration check
nn: Konfigurasjonssjekk

en: We did not accept the response sent from the Identity Provider.
nn: Svaret frå IdP var ikkje akseptabelt for oss

en: The given page was not found. The reason was: %REASON%  The URL was: %URL%
nn: Fann ikkje den aktuelle sida på grunn av %REASON%.  URLen var %URL%

en: Here is the metadata that SimpleSAMLphp has generated for you. You may send this metadata document to trusted partners to setup a trusted federation.
nn: Her er metadata generert av SimpleSAMLphp for deg.  Du kan senda dette metadata-dokumentet til dine partnarar, slik at de kan setja opp ein tillitsføderasjon.

en: [Preferred choice]
nn: Beste val

en: Organizational homepage
nn: Organisasjonen si heimeside (URL)

en: You accessed the Assertion Consumer Service interface, but did not provide a SAML Authentication Response. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
nn: Du har brukt grensesnittet for mottak av meldingar (Assertion Consumer Service), men utan å senda SAML autentiseringssvar (Authentication Response)

en: You are now accessing a pre-production system. This authentication setup is for testing and pre-production verification only. If someone sent you a link that pointed you here, and you are not <i>a tester</i> you probably got the wrong link, and should <b>not be here</b>.
nn: Du er no inne på eit testsystem.  Denne autentiseringsløysinga er for testing og beta-drift, ikkje for vanleg drift.  Dersom du har fått peikar hit og du ikkje er  <i>utviklar</i>, så er du truleg på feil plass og <i>skulle ikkje vore her</i>.
